Zapewnienie z jednej strony komfortu pracy „graficznych” systemów operacyjnych oraz zalet i funkcjonalności rozwiązań serwerowych Linux spowodowało konieczność zmiany podejścia do konfiguracji głównego (jedynego) komputera w „małej” firmie wykorzystującej rozwiązania KJM.

W tym rozwiązaniu główny komputer pracuje w systemie Linux Ubuntu Desktop z graficznym interfejsem użytkownika umożliwiającym m.in. obsługę poczty elektronicznej, przeglądanie stron internetowych czy obsługę plików w formacie MS Office. Dodatkowo system jest odpowiednio skonfigurowany do pracy w linux`owej wersji systemu SOOT wraz z obsługą drukarek fiskalnych, igłowych, atramentowych i laserowych.
Właściwości systemu Ubuntu umożliwiają wykorzystanie takiego komputera jako „mały” serwer oraz podłączanie do niego kolejnych stanowisk sieciowych do pracy w sieci lokalnej lub sieci rozległej (przez internet). W systemie Ubuntu dostępna jest cała gama programów będących funkcjonalnymi odpowiednikami programów znanych z systemu Windows.Co zyskuje użytkownik instalując LINUX – UBUNTU:
  • darmowy oraz bezpieczny system operacyjny,
  • możliwość zdalnego połączenia (przez internet) do programu,
  • zdecydowane zwiększenie niezawodności pracy sieciowej,
  • uniezależnienie się od wersji systemu operacyjnego, a jak wiadomo 8 kwietnia 2014 Microsoft kończy wspieranie Windows XP,

Przykładowe konfiguracje:

Trzy stanowiska serwer z danymi oraz drukarką sieciową (igłowa, laserowa) Trzy stanowiska (rolę serwera pełni jedna ze stacji roboczych) Konfiguracja jednostanowiskową z drukarką:
ubuntu1 ubuntu2 ubuntu3

 


Poniżej kilka zrzutów z ekranu systemu LINUX UBUNTU wraz z uruchomionymi programami użytkowymi.

Uruchomiony SOOT

soot

Uruchomione programy : Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Pakiet Open/LibreOffice

ubuntu_all

 

Panel sterowania wraz z eksploratorem pulpitu

ubuntu-panel

Podstawowa konfiguracja możliwa jest dzięki kilku krokom:

  1. Na komputerze instalowany jest LINUX (UBUNTU) wraz graficzną obsługą interfejsu (www, poczta, open/libre office itp). Obsługa jest bardzo podobna do Windows. Instalacja oraz konfiguracja systemu do pracy z SOOT – 400 zł/
  2. Dołączony czytnik kodów, drukarka fiskalna i/lub drukarka dodatkowa (laserowa, atramentowa, igłowa)

W niskiej cenie 600 zł/netto oferujemy po leasingowe komputery DELL/HP z gwarancją, które mogą służyć jako stacje robocze lub jako serwery w w/w przykładowych konfiguracjach.

Więcej informacji na stronie www.kjm.pl i u konsultantów pod numerem 89 527-38-69